اطلاعات ساموئی

درباره ساموئی

جزیره ی سامویی با مساحتی بیش از ۲۵۰ کیلومتر مربع پس از پوکت و چانگ، سومین جزیره ی بزرگ تایلند می باشد و جزو معروفترین مقاصد توریستی در دنیا شناخته شده است. در سال های اخیر این جزیره به منطقه ی ساحلی گرمسیری تبدیل شده اما هنوز مانند گذشته زیبایی طبیعی خود را حفظ کرده است. سواحل اینجا از درختان عظیم نارگیل و جنگل های گرمسیری گرفته تا شب نشینی های پرشور و نشاط را شامل می شود. معروفترین سواحل این اطراف شامل چی وانگ، لامایی، بوفوت و مائینام می باشند. اقامتگاه های این جزیره از ویلا و هتل های لوکس ۵ ستاره گرفته تا مهمانخانه های ارزان را در بر می گیرد.

این جزیره به شکل مربعی عجیب است که محیطی به وسعت ۵۵ کیلومتر دارد. برخلاف سایر جزایر تایلندی مثل پوکت، جزیره ی سامویی بسیار ناهموار و کوهستانی است و تنها در حاشیه ی جزیره منطقه ای صاف و هموار یافت می شود و به همین دلیل در اینجا آسمان خراشی نمی بینید و خانه ها همگی کوتاه و کوچک هستند. ۹۰% از تاریخ این جزیره به پرورش نارگیل اختصاص داشته اما بازرگانان و مسافران چینی هم تاثیراتی بر اقتصاد این ناحیه گذاشته اند. این جزیره معماری و فرهنگ منحصر به فردی دارد که با زیبایی طبیعت بکر در هم آمیخته شده اند.

جاذبه های گردشگری سامویی

اگر در این جزیره ساکن هستید و دیگر از حمام آفتاب و ساحل خسته شده اید و به دنبال تفریحی غیرعادی می گردید بهتر است از جاذبه های فرهنگی این جزیره دیدن کنید. به جای شهربازی ها و جاذبه های وابسته به تکنولوژی بهتر است به دیدن نمایش های میمون ها و مزرعه ی مارها سری بزنید و یا یک ماشین کرایه کرده و به دیدن چشم اندازهای گوناگون بروید.

به حدی جاذبه های اطراف این جزیره زیاد است که لیست بلند بالایی می توان از آنها تهیه کرد. اگر به بناهای بودائیان علاقه مندید در اینجا معابد بودایی فراوانی وجود دارد. و اما در زیر هوای آفتابی و دلپذیر سامویی، دیدن نمایش میمون ها، باغات پروانه ها، فیل سواری و بازدید از باغ وحش سامویی بهترین تفریح برای دوست داران حیات وحش است. صخره های پدربزرگ و مادربزرگ در مجاورت ساحل لامایی نشانگر شوخ طبعی عجیب طبیعت است. و آبشارهای سامویی فرصت مناسبی برای تفریح و خنک شدن در این هوای گرم می باشد. در اینجا شنا کردن یکی از معمول ترین فعالیت هاست. هرچند دور شدن از سواحل زیبای اینجا کمی مشکل به نظر می رسد ولی سایر جاذبه های جزیره را نباید نادیده گرفت. ورزش هایی مانند دوچرخه سواری در کوهستان، فوتبال، گلف یا مسابقات قایق رانی بسیار محبوب هستند. این جزیره نه تنها مناظر زیبایی برای سیاحت روزانه برای شما فراهم می کند، بلکه شبها نیز شب نشینی های پرهیجانی دارد که با رقص و آواز و غذاهای خوشمزه همراه است. سامویی از لحاظ تاریخ و تنوع جاذبه ها نسبت به سایر مقاصد توریستی تایلند برتری دارد. از چشم اندازهای فوق العاده ی کوهستان های ناهموار گرفته تا عینک های آفتابی عجیب راهبان بودایی را در اینجا خواهید دید. از مبارزه های بین تمساح ها و مزرعه ی مارها گرفته تا معبد بودای اعظم یا اشکال عجیب کوه های اطراف محبوبیت فراگیری دارند. در کل، به حدی جاذبه های عجیب در اینجا هست که شما را مجور می کند زیباترین و راحت ترین استخرها را ترک کنید و به بازدید از اینها بپردازید.

از لحاظ جغرافیایی این جزیره بسیار ساده است. حاشیه ی جزیره با خط ساحلی باریک مملو از درختان نخل پوشیده است و در وسط جزیره نیز کوهستان ها و برآمدگی های عظیمی وجود دارد. گفته می شود که راس این کوه ها حدود ۳۵۵ تا ۶۳۵ متر بالاتر از سطح دریا می باشند. در هر حالت هر گوشه ای از این جزیره چشم انداز فوق العاده ای دارد. به خاطر داشته باشید که زیاد با تاکسی رفت و آمد نکنید زیرا از دیدن مناظر زیبای دریا و آسمان بی بهره خواهید ماند. در اینجا حتی سواحلی هستند که نمایی ۳۶۰ درجه از اطراف دارند و آسمان و دریا را به هم پیوند می دهد و با هیچ عکس یا جمله ای قابل وصف نیست. اگر از بالای کوهستان به اطراف بنگرید، می بینید که تمام خلیج در بین درختان نارگیل غرق شده است و قایق های موجود در ساحل شرقی مانند نقطه های سفید کوچک درون آب و جزایر اطراف مانند نقل و شیرینی به نظر می رسند. بهترین مناظر بر راستای جاده ی بین ساحل لامایی و چی وانگ واقع شده. این جاده در دل کوهستانی منتهی به ساحل ساخته شده که رستوران ها و استراحت گاه های بسیاری در آن مستقر شده اند. در بالای کوه تمام جزیره در زیر پای شما قرار دارد. در اینجا چندین رستوران و اقامتگاه خانگی وجود دارند که توسط یک سری خانواده اداره می شوند و همگی امکانات خوابگاهی مناسبی هم دارند. هنگام غروب می توانید تصویر فوق العاده زیبای خورشید را در روی آب ببینید که بهترین زمان و مکان برای عکاسی است.

منتخب جاذبه های گردشگری ساموئی

 angthong

پارک ملی آنگ تونگ

 Samui_Butterfly_Resort_3037_2

باغ پروانه

 secret-garden2

باغ جادویی

 Crocodile-Farm

مزرعه تمساح ها

 Park-tiger-photo

باغ وحش ببر

 Koh-Samui-Snark-Farm-Thailand-

مزرعه مار