اطلاعات پکن

چین-پکن

کشور کمونیستی چین در شرق آسیا، ‍‍‍پرجمعیت ترین کشور جهان، چشم انداز وسیعی از دشت ها، رشته کوه­ ها، کویر، دریاچه­ ها، رودخانه­ ها و خط ساحلی گسترده (۱۴،۵۰۰ کیلومتر) را شامل می­ شود. چین در سال ۲۰۱۱ سومین کشور پربازدید جهان بوده و شمار گردشگران خارجی­ ای که در این سال به این کشور سفر کرده­ اند حدود ۵۶ میلیون نفر بوده است. پکن (Beijing) پایتخت این کشور زیبا، تلفیقی از معماری مدرن و مکان­ های تاریخی می­ باشد.

پکن، میراث فرهنگی بی نظیری دارد که در طول تاریخ به آن اعطا شده است. دیوار بزرگ، یکی از عجایب جهان و تنها بنای ساخت بشری که می توان از فضا آن را مشاهده کرد، صدها کیلومتر از میان کوه ها و دره های پکن پیچ و تاب می خورد. کاخ تابستانی شاعرانه و بدیع، کار کلاسیک باغ سلطنتی است. شهر ممنوعه باشکوه ترین مجموعه معماری کاخ های سلطنتی در جهان به شمار می رود. معبد بهشت، محل عبادت امپراطوران سلسه مینگ و کینگ و شاهکار هنر معماری چین باستان است. این چهار بنا، توسط سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) به عنوان میراث جهانی، ثبت شده است. بیشتر کوچه و خیابان های پکن به شکل هوتونگ و چهارگوش یا سیهیوان قرار دارد. از بالا و پایین شهر می توان این کوچه و خیابان را که نماد زندگی مردم پکن هستند، مشاهده کرد.
با اعمال اصلاحات و آزادتر شدن فضا در چین، پکن روز به روز شاهد تغییرات عمده است. یک عبارت رایج در پکن این است که پکن با آسمانخراش هایی که ساخته می شوند، روز به روز بلندتر، با درختان و چمن هایی که درسطح شهر کاشته شده، روز به روز سبزتر و با مردمی که هرروز ثروتمندتر و زندگی شان پرزرق و برق تر می شود، روز به روز جوان تر می شود. چینی ها مطمئن هستند که این کشور، در زمینه پیشرفت در قرن ۲۱ام، گام بزرگتری برمی دارد. این پکن است، پیر و در عین حال جوان، سرشار از جذابیت. صمیمانه آرزو می کنیم که از وقت تان در اینجا بهترین بهره را ببرید. مطمئنیم که در اینجا لذت کافی را خواهید برد.

  نقشه جاذبه­ های گردشگری منتخب پکن

Beijing Top 10 and Travel Map

۱۰ جاذبه برتر پکن

(قرمز رنگ)

 

شهر سوختهشهر ممنوعه

میدان تیانامن (Tianamen) tianament

معبد بهشت معبد بهشت

کاخ تابستان کاخ تابستان

مقبره مینگ مقبره مینگ

دیوار بزرگ چین  دیوار بزرگ چین

خیابان Hutongs Hutongs

استادیوم ملی (Bird’s Nest)

استادیوم ملی

رست داک بیجینگ رست داک پیجینگ

تئاتر اپرای بیجینگ  تئاتر اپرای پیجینگ

۱۰ جاذبه دوم پکن

(آبی رنگ)

 

برج جدید CCTV

cctv

مرکز ملی هنرهای نمایشی (تخم مرغی شکل) مرکز ملی هنرهای نمایشی

موزه هنری ۷۹۸ Art Spaces ۷۹۸

خیابان Nonluogu Xiang Hutongs خیابان Xiang

مقبره Guangren Lama

مقبرهLama

مسجد Niujie  مسجد Niujie

باغ وحش خانه پاندا خانه پاندا

موزه پایتخت (Capital) موزه پایتخت

مرکز خرید Silk Market silk market

مرکز خرید Panjiayuan Market panjiayuan market